Новини / Аналітика     16 травня 2022 19:48

Вартість пшениці підвищилась на тлі заборони експорту з Індії

Від початку року ціни зросли більше ніж на 60% на тлі війни рф проти України.

16 травня вартість пшениці показала максимально допустиме за день зростання на тлі запровадження заборони експорту з Індії. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили на 5,9% до 12,47 долара за бушель до максимального значення за два місяці.

Від початку року ціни зросли більше ніж на 60% на тлі війни рф проти України. Наразі обидві країни забезпечують майже третину світового експорту пшениці.

Окрім цього, 13 травня уряд Індії видав наказ про заборону експорту пшениці з країни для гарантування продовольчої безпеки та допомоги сусіднім державам.

“Це лише посилює ризик дефіциту продовольства, особливо для країн, що розвиваються, і тих, хто завжди залежав від продовольчих товарів із цього регіону”, – зазначив директор із ринкової стратегії австралійського банку Westpac Роберт Ренні.

Нагадаємо, світ шукає можливості зупинити продовольчу кризу.

Напад рф на Україну спричинив падіння українського експорту на ринку зерна. Зо прогнозами експертів навіть переорієнтація з інших країн не зможе компенсувати втрати поставок з України, пише Bloomberg.

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, водночас обсяг експорту низки товарів з глибоким переробленням практично не змінився у порівнянні з довоєнним часом.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також