Новини / Політика     28 лютого 2023 11:15

В Україні змінили порядок визначення митної вартості експортних товарів


Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 8274, який передбачає встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі України.

Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у Facebook.

“Вивозити сировину з України, штучно занижуючи розмір мита, стане значно складніше. Допоможе цьому схвалений ВР у другому читанні законопроєкт № 8274. Він визначає, що для тих видів сировини, на які встановлені вивізні мита у відсотках, розмір мита буде визначатись на основі котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах”, – зазначив депутат.

За його словами, на сьогодні відсоткові ставки вивізного мита в Україні встановлені на насіння олійних культур, брухт кольорових металів і шкіряну сировину. Згідно з наявними даними, понад 70% таких товарів вивозяться за заниженими цінами, в деяких випадках – у 10 разів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Тепер, якщо у документах вказана вартість, яка нижча від котирувань на міжнародних біржах, для розрахунку мита буде братись ціна біржі, а не те, що “намалювали” в митних документах. Така норма діятиме до кінця 2025 року. І якщо вона покаже свою ефективність, пропонуватиму зробити її безстроковою”, – уточнив Кисилевський.

Він додав, що таке рішення Ради є важливим кроком для того, щоб українські переробні підприємства мали змогу також купити достатню кількість сировини для роботи.

“Політика розвитку переробної промисловості і обмеження сировинного експорту на користь виробництва і експорту товарів з більшою доданою вартістю і високотехнологічних товарів має стати частиною нової економічної стратегії. Її Україна потребує і зараз, в умовах війни, і в майбутньому, коли справа дійде до масштабного відновлення”, – резюмував депутат.

Нагадаємо, Європейська комісія запропонувала продовжити ще на рік так звані автономні торговельні заходи  — припинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до країн-членів ЄС.

На момент повномасштабного вторгнення росії торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного обсягу.

За останні 4 місяці середньомісячний темп експорту української агропродукції фактично досяг довоєнних показників. Завдяки скоординованій діяльності аграріїв, трейдерів, міжнародних партнерів та роботі “зернового коридору” Україні вдалося за 2022 рік експортувати понад 50 млн тонн зернових й олійних культур та продуктів їх переробки.

Україна з 24 лютого експортувала майже 39 млн т зернових, олійних культур і продуктів їх переробки. Найбільше вивезено кукурудзи, пшениці та соняшникової олії.

Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

Читайте також: Зовнішня торгівля України рекордно зросла

В 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також