Новини    16 лютого 2022 21:00

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного обсягу

У 2021 році Україна найбільше витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних

У 2021 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом — з врахуванням Великої Британії, яка зараз не входить до складу його членів — становила $12,6 млрд. Про це повідомляє пресслужба НААН.

“Це найвищий показник за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Додатне сальдо становило $4,2 млрд… Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн — членів ЄС на суму близько $4,2 млрд. Це майже на 19% більше ніж 2020 року. В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів”, — заявив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Микола Пугачов.

За словами експерта, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, а також Велика Британія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпились у цьому списку. Ці країни утворюють 82 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

У 2021 році Україна найбільше — $484 млн — витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних. Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на $402 млн. Поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися у порівнянні з 2020 роком на 17% — до $377 млн.

Другий рік поспіль відносно значну частку (8%) у вітчизняному імпорті з ЄС зайняли молокопродукти. Їх завезли з-за кордону на суму $335 млн, що на 20% перевищило показник 2020 року. При цьому обсяги зарубіжних закупівель різних сирів збільшилися з $207 млн у 2020 році до $251 млн торік.

“У нинішньому році при збереженні сприятливих тенденцій є всі підстави сподіватись на подальший розвиток взаємної аграрної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, причому це стосуватиметься як експорту, так і імпорту”, — додає заступник.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала в майже 90 разів більше жита, ніж у 2020 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...