Новини / Політика     25 лютого 2023 14:06

Єврокомісія запропонувала продовжити на рік торговельні пільги для українського експорту


Європейська комісія запропонувала продовжити ще на рік так звані автономні торговельні заходи  — припинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до країн-членів ЄС.

Про це повідомила пресслужба Єврокомісії.

“Це є продовженням незмінної підтримки економіки України з боку ЄС і допомагає пом’якшити складну ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери.  Основна мета автономних торгових заходів – підтримати Україну, але заходи також враховують стурбованість промисловості ЄС”, — йдеться в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважимо, що оновлені автономні торговельні заходи містять “прискорений захисний механізм для захисту ринку союзу у разі потреби”. В ЄК пояснюють, що їх додали з урахуванням значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів з України до ЄС у 2022 році.

Наступний крок для пролонгації: розгляд Європейським парламентом та Радою ЄС для забезпечення плавного переходу від поточного режиму автономних торгових заходів до нового.

Читайте також: Зовнішня торгівля України рекордно зросла

Нагадаємо, Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун звернувся до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту Норберта Лінза щодо розгляду питання подальшого пільгового режиму для сільськогосподарських українських товарів.

На момент повномасштабного вторгнення росії торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного обсягу.

За останні 4 місяці середньомісячний темп експорту української агропродукції фактично досяг довоєнних показників. Завдяки скоординованій діяльності аграріїв, трейдерів, міжнародних партнерів та роботі “зернового коридору” Україні вдалося за 2022 рік експортувати понад 50 млн тонн зернових й олійних культур та продуктів їх переробки.

Україна з 24 лютого експортувала майже 39 млн т зернових, олійних культур і продуктів їх переробки. Найбільше вивезено кукурудзи, пшениці та соняшникової олії.

Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році наша країна посіла  5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.

В 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року. На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, в січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також