Новини    11 листопада 2022 12:12

В Україні запустили проєкт з розвитку марикультури


Сьогодні стійко зростаючий в усьому світі попит на морепродукти забезпечує динамічний розвиток марикультури і приносить чималі прибутки.

Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики України.

Величезний потенціал для розвитку марикультури відповідно до світових трендів має й наша держава. Україні належать величезні площі високопродуктивних солоних та солонуватоводних водойм, розташованих у сприятливих природних умовах, – йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі розвиток вітчизняної марикультури розпочинається з реалізації експериментального проєкту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.10. 2022 № 1191.

Основними цілями ініціативи Уряду є:

  • сталий розвиток приморських регіонів;
  • сприяння зайнятості населення;
  • забезпечення ефективної та прозорої процедури надання права на укладення договорів оренди акваторій морських вод для марикультури;
  • формування прозорих конкурентних умов серед суб’єктів господарювання;
  • розвиток малого і середнього бізнесу та економічного розвитку в цілому;
  • створення сприятливих умов для нарощування обсягів високоякісної продукції вітчизняного виробництва з метою гарантування продовольчої безпеки держави та задоволення потреб населення у продукції марикультури;
  • управління процесами підвищення загальної продуктивності екосистем, збереження та розширення їх біологічного різноманіття.

Детально про те, як взяти участь в проєкті, можна прочитати на сайті Держрибагентства.

Нагадаємо, рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...