Новини    09 листопада 2022 09:12

У рибній галузі запровадять електронну систему управління


Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Про це у телеефірі розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, повідомляє Мінагрополітики.

Він зазначив, що останні зміни ухвалювалися ще 10 років тому, а в правилах любительського рибальства — 18 років тому.

“Основна новела змін, що готуються, — введення загальнодержавної електронної системи управління рибною галуззю. Тобто по суті кожен суб’єкт господарювання матиме свій електронний кабінет, щоб офіційно та легально здійснювати ту чи іншу господарську діяльність або вилов риби”, — зазначив Віталій Головня.

Крім того, Україна реформуватиме сфери аквакультури та марикультури, додав він, щоб створити максимально комфортні умови для бізнесу та інвестиційного клімату для їхнього розвитку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, вперше в Україні ухвалено постанову щодо розвитку марикультури. Відповідно до неї акваторію Чорного моря можна придбати в користування на аукціоні, аби здійснювати там господарську діяльність.

Також до розгляду Верховної Ради України подано інвестиційний законопроєкт, який розширює можливості для розвитку садкового господарства та спеціального товарного рибного господарства, додав Віталій Головня.

Крім того, він спрогнозував динаміку цін на рибу в Україні.

“Як і кожного року, промислові рибалки були готові до закриття вилову в зимувальних ямах (розпочалась з 1 листопада — ред.). Ця заборона є щорічною, вона відбувається в превентивних заходах, аби не допустити виснаження живих природних ресурсів. Тому зараз буде в цілому акцент на імпортну рибу, на вартість якої впливає курс. Приблизно на такому рівні ціни протримаються до весни, а навесні вони значно впадуть, оскільки на ринок вийде українська риба та продукція з неї”, — розповів Віталій Головня.

Він вказав, що на наступний рік у водоймах України буде максимальне збільшення живих природних ресурсів, тож риба значно подешевшає в ціні.

Нагадаємо, парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...