Новини    26 жовтня 2022 14:20

В Україні посилять боротьбу з незаконним рибальством


Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

Про це заявив очільник комітету, народний депутат Олександр Гайду під час комітетських слухань, які відбулися на Черкащині, інформує пресслужба партії “Слуга народу”

“Сьогодні рибна галузь опинилася у досить складній ситуації: на 70% скорочений рибний промисел, є високий рівень незаконного рибальства і при цьому немає прозорого доступу до водних ресурів. У той же час у нас критична імпортозалежність, 80% риби, яку споживають українці – це імпорт. А втрата частини водних ресурсів через війну та тимчасову окупацію взагалі підвела галузь до критичної точки”, – пояснив Гайду.

За його словами, частину проблем розв’язує законопроєкт № 7616, проголосований у першому читанні. Зокрема він вводить норму про відстеження риби – від вилову до потрапляння на стіл споживачів, прозорі аукціони для доступу рибалок до водойм, високі вимоги до рибоприймальних пунктів.

Насправді в Україні вже є підприємці, які працюють цивілізовано – вирощують та виловлюють рибу, закуповують сучасне обладнання для зберігання та перероблення. Маємо підтримати таких чесних рибалок та створити усі умови для того, аби нашої риби було більше, і її цінували як в Україні, так і за кордоном, – підсумував Гайду.

Нагадаємо, у 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...