Новини    11 вересня 2022 21:03

Вилов риби скоротився на 60% через війну – Держрибагентство

В Азово-Чорноморському басейні промислова діяльність українськими суб’єктами господарювання взагалі фактично не здійснювалася

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою рф, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів. Про це повідомляє пресслужба Держрибагентства.

В Азово-Чорноморському басейні промислова діяльність українськими суб’єктами господарювання взагалі фактично не здійснювалася.

“Водночас агресія рф створила перешкоди для здійснення науково-дослідної діяльності у галузі рибного господарства, значних втрат зазнали також аквакультурні господарства, СТРГ та український промисел за межами юрисдикції України. Станом на 01.08.2022 втрати суб’єктів рибного господарства України через дії окупантів складають щонайменше майже $40 млн”, – зазначили у пресслужбі.

Вилов водних біоресурсів зменшився на понад 60 %, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року й це створює серйозні виклики у контексті забезпечення продовольчої безпеки України.

Нагадаємо, координаційному штабу з переведення галузі рибного господарства України на функціонування в умовах воєнного стану доручено терміново розробити додатково до діючих заходів системні кроки для посилення формування резерву риби та рибної продукції.

Протягом минулого тижня коштом державного бюджету відбулося зариблення річок Карпатського регіону в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Держрибагентство сформувало Координаційний штаб для забезпечення ЗСУ і громадян рибною продукцією. Також буде створена єдина інформаційна база для учасників ринку, які продовжують працювати та готові підтримати армію.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...