Новини / Технології     14 серпня 2023 15:17

В ЄС захоплені “вражаючими” темпами розгортання сонячної енергії – Politico

У 2022 році ЄС додав 41 ГВт нових сонячних потужностей — це на 40% більше проти 2021 року. Очікується, що цього року ця потужність зросте до понад 50 ГВт.

Вибухове зростання сонячної енергії означає, що більшість країн ЄС достроково досягнуть своїх цілей щодо відновлюваної енергії до 2030 року, свідчать нові дані, що підживлює оптимізм стосовно зусиль відносно скорочення глобальних викидів, інформує Politico.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У 2022 році блок додав 41 ГВт нових сонячних потужностей — це на 40% більше проти 2021 року. Очікується, що цього року ця потужність зросте до понад 50 ГВт.

Згідно з даними лобістської групи SolarPower Europe, які базуються на останніх доступних національних цілях і надані Politico, близько 23 країн планують досягти своїх цілей по установці сонячних батарей до 2027 року.

Це відображає глобальну тенденцію та означає, що щороку викиди парникових газів скорочуються на мільйони тонн більше, ніж прогнозувалося.

Читайте також: У Дубаї планується реалізувати найбільший у світі проєкт з розвитку агротуризму – Agri Hub, який покликаний перетворити сільські та пустельні райони емірату на найкращу у світі сільську пам’ятку для відвідувачів

Частково вибухове зростання пояснюється різким падінням цін на сонячні панелі, які масово виробляються в Китаї. Війна РФ проти України також створила серйозний стимул для країн просувати сонячні установки як спосіб зменшити свою залежність від російської енергії.

Минулого року Китай встановив 107 ГВт сонячної енергії — приблизно еквівалентно всій історичній встановленій потужності США — і, ймовірно, додасть приблизно вдвічі більше, ніж у 2023 році.

За даними МЕА, у 2022 році впровадження сонячної енергії означало, що світ скоротив 230 мільйонів тонн викидів CO2, що приблизно вдвічі перевищує річні викиди Бельгії.

Нагадаємо, так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також