Новини    09 листопада 2022 18:23

Туреччина допоможе Сумському аграрному вишу запровадити тепличні технології

Турецький досвід у галузі вирощування овочів та фруктів буде корисним, і зараз обговорюються можливості співпраці

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Турецький досвід у галузі вирощування овочів та фруктів буде корисним, і ми зараз промовляємо можливості співпраці, щоб відкрити на території СНАУ тепличні площі, де проводитимуться наукові розробки на користь як України, так і Турецької республіки”, — зазначив голова Сумської ОВ Дмитро Живицький.

Читайте також: У Румунії запрацювали перші вертикальні теплиці

Разом із керівництвом СНАУ Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере відвідав Центр колективного використання наукового обладнання з новітніх агротехнологій “Лабораторія екологічного землеробства та природокористування”.

Дипломата зацікавила ідея співпраці між Україною та Туреччиною у галузі модернізації тепличного господарства.

Нагадаємо, для подолання продовольчої кризи, яку переживає весь світ через епідемію коронавірусу та російсько-українську кризу, Туреччина обговорила формулу оренди сільськогосподарських земель за кордоном. У цьому контексті Міністерство сільського господарства розпочало переговори щодо оренди сільськогосподарських земель у 10 країнах Латинської Америки та Африки.

Щотижня кількість учасників грантової урядової програми зі створення садів та теплиць зростає, приймання заявок на отримання гранту продовжується. Так, на початок листопада учасниками проєкту зі створення саду стали 50 підприємств, із розвитку теплиць – 4.

Днями Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало перший наказ щодо надання гранту в рамках урядової програми “єРобота” зі створення або розвитку теплиць. Учасником проєкту стало агропідприємство із Дніпропетровщини, сума погодженого гранту становить 7 млн грн, площа на якій зводитиметься теплиця складає 1,6 га.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...