Новини    09 лютого 2018 16:22

В аграрних асоціаціях прокоментували затверджену програму держпідтримки


Профільні асоціації, які займаються тваринництвом, фактично були поза процесом у формуванні моделі державної підтримки аграріїв, зокрема у галузі тваринництва, в цьому році. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук, кореспонденту LANDLORD.

7 лютого Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що серед інших аграрних секторів, які отримають фінансування з державного бюджету, в цьому році передбачена підтримка по утриманню дійних корів молочної породи. Для юридичних осіб становитиме 1500 гривень на голову. Для приватних господарств, які побажають утримувати молодняк,  компенсація становитиме 2500 гривень на голову. Та додав, що така підтримка узгоджена з профільними асоціаціями.

«Всі ці рішення напрацювались спільно з аграріями, спільно з асоціаціями. Я вважаю, що це прозора, відкрита та зрозуміла система», – заявив Прем’єр-міністр.

Цікаво те, що обговорення, безпосередньо, пройшло наступного дня – 8 лютого.

«8 лютого відбулося засідання Громадської ради при Мінагрополітики, присвячене обговоренню цьогорічних  програм держпідтримки аграрного сектору, які були затверджені на засіданні Уряду на цьому тижні», – цитата з повідомлення прес-служби Міністерства агарної політики та продовольства України.

На це звернули увагу і представники асоціацій.

«Дуже смішна була ситуація, коли вчора було засідання Кабміну, а потім проходить засідання громадської ради,  де мають нібито затвердити або провести це рішення Кабінету міністрів. Логічніше було спочатку провести засідання громадської ради при Мінагрополітики. Тоді би профільні асоціації висловили би свою думку, надали би пропозицію кабміну. А потім вже, на основі думки фахівців, Кабмін би враховував їхню позицію. Зараз це все відбувається в штучному режимі, в ручному режимі – розписом одного пера мають розподілятись кошти, комусь на одну корову, комусь ще на якусь тварину. Це є неправильним, з точки зору господарювання, в галузі тваринництва»,- заявив Марчук.

Та додав, що підтримка у 1500 тисячі на одну корову молочного  дійного стада – це дуже мало для стимулу аграріїв займатись виробництвом молока.

«Сьогодні у нас відбувається ситуація, коли починають знижувати ціни на молоко, інфляція,  гривня зменшується. Розумієте, півтори тисячі на корову – це виглядає смішно», – наголосив він.

За  його словами, на сьогодні прозоріше і ефективніше було б відшкодовувати аграріям ПДВ.

«На нашу думку краще б ці кошти пішли би на квазіакумуляцію ПДВ. Коли люди, які працюють за КВЕДами, які виготовляють ту чи іншу продукцію, після її реалізації, сплативши це ПДВ,  повернули би на свої рахунки. Це нормальна прозора формула. Вона мінімізує присутність чиновника тому, що все проходить офіційно по рахунках.   У перерозподілі грошей, який був затверджений Кабміном, ми не розуміємо до кінця: хто саме буде отримувати ці кошти, за якою системою відбуватиметься нарахування? Саму формулу ми теж не побачили, тому говорити про те, що це відразу буде негативно теж не можна. Але однозначно, що сьогодні асоціації не були долучені до впливу на формування порядку нарахування», – заявив Денис Марчук.

В Асоціації тваринників України, хоч і висловили подяку за безпрецедентну підтримку в 2018 році галузі тваринництва, теж наголосили на тому, що затвердження фінансування відбулося без обговорення з громадськістю. Та запропонували внести 8 змін до постанови «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».

Зокрема:

Спростити погодження проектної документації на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів

Ввести компенсацію відсотків за кредитами на обігові кошти діяльності діючих підприємств промислового свинарства та скотарства,

Передбачити бюджетну дотацію для виробників свинини,  як мінімум у розмірі 2 грн на кілограм продуту, як часткову підтримку відміненій квазіакумуляції ПДВ.

Передбачити часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції підприємств інфраструктури тваринницьких комплексів.

Запровадити виплату часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів щоквартально, а не вкінці року.

Зробити відкритий реєстр суб’єктів отримувачів державної підтримки на часткове відшкодування вартості будівництва.

Провести дерегуляцію діяльності комісій, які приймають рішення про виділення державної підтримки.

Обмежити використання коштів з державного бюджету в поточному році на погашення дебіторської заборгованості.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...