Новини    06 листопада 2023 18:03

Уряд затвердив порядок оренди водойм для аквакультури

Уряд перерозподілив 5,285 млн грн з програми "Організація діяльності рибовідтворювальних комплексів та інших бюджетних установ у сфері рибного господарства"

На засіданні 3 листопада Кабінет міністрів затвердив низку документів, яка унормовує оренду гідротехнічних споруд для цілей аквакультури, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Затверджено, на виконання закону України “Про аквакультуру”, Порядок надання в користування на умовах оренди гідротехнічних споруд для цілей аквакультури; Порядок надання в користування на умовах оренди гідротехнічних споруд рибогосподарської технологічної водойми; Типовий договір користування на умовах оренди гідротехнічною спорудою для цілей аквакультури та Типовий договір користування на умовах оренди гідротехнічною спорудою рибогосподарської технологічної водойми, — повідомив він.

Уряд перерозподілив 5,285 млн грн з програми “Організація діяльності рибовідтворювальних комплексів та інших бюджетних установ у сфері рибного господарства” на збільшення обсягу видатків розвитку за програмою “Наукова і науково-технічна діяльність у сфері рибного господарства” для забезпечення видатками державної наукової установи “Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії”.

Читайте також: На лиманах Одещини планують розводити крабів та креветок

Нагадаємо, Уряд запровадив декларування права на промислове рибальство та дослідний вилов в електронній формі. Реалізацію експериментального проекту  “еРиба” здійснюватиме Державне агентство розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України протягом двох років.

Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури. Відомо, що експеримент триватиме два роки.

Також у міністерстві уточнили, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

З початку червня місцеперебування риболовних суден під час промислового вилову риби у межах і за межами України фіксується спеціальною інформаційно-телекомунікаційною системою.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...