Новини / Тваринництво     19 травня 2023 11:11

В Україні запускають експеримент з розвитку марикультури


Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури.

Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Відомо, що експеримент триватиме два роки.

“Експериментальний проєкт з розвитку марикультури — прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі у галузі марикультури”, — розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

Зазначається, що Україна — морська держава, і марикультура —  перспективний напрям розвитку економіки. Але в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тому Мінагрополітики та Держрибагентство ініціювали такі законодавчі зміни, і була прийнята відповідна постанова уряду.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також у міністерстві уточнили, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.

Нагадаємо, рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також