У Хаджибейському та Сухому лиманах на Одещині планують розвивати марикультурний бізнес.
Про це повідомляє Держагентство меліорації та рибного господарства України.
17 травня в Ізмаїлі за участі Мінагрополітики, Держрибагентства, представників Інституту морської біології НАН України говорили про можливості розвитку марикультурного бізнесу у лиманах.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня наголосив, що одне з основних завдань держави – це створення передумов для розвитку марикультури.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Це дворічний експериментальний проєкт щодо проведення аукціонів для оренди акваторій внутрішніх морських вод для цілей марикультури, створення прозорого, чіткого та зрозумілого механізму оренди”, – підкреслив заступник Міністра агрополітики.
На Одещині потенціал для розвитку морської аквакультури мають Хаджибейський та Сухий лимани.
До позитивних сторін Хаджибейського лиману відноситься, зокрема, його значна середня глибина – 5 метрів та висока продуктивність. Перспективними об’єктами вирощування у Хаджибейському лимані є прісноводна креветка японська та мохнорукий краб китайський. До речі, останній є елементом елітарної шанхайської кухні.
Водночас перевагами Сухого лиману є його вільний водообмін із морем, достатня солоність – 10-15 проміле та наявність у водоймі морської фауни. У цьому лимані пропонується для вирощування два види креветок – прісноводна гігантська та прісноводна японська.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочинає експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури. Відомо, що експеримент триватиме два роки.
Також у міністерстві уточнили, що Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться цінні харчові і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.
У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!