Новини    02 травня 2023 18:31

Україна планує приєднатися до угоди про Транстихоокеанське партнерство

Зокрема це надасть Україні змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій

Україна має намір приєднатись до угоди про Транстихоокеанське партнерство. Відповідний склад делегації для участі у переговорах затвердив глава держави Володимир Зеленський.

Головою делегації призначили міністерку економіки Юлію Свириденко, повідомляє пресслужба Офісу президента. До складу делегації увійшли також шість посадовців — представники Мінекономіки, Мін’юсту, Мінагрополітики, Державної митної служби та Офісу Президента.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Своєю чергою, Міністерство економіки України розраховує на вступ до угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024 року.

Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами і послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій, — наголосила Свириденко.

Довідка. Транстихоокеанське партнерство — міжнародна торгово-економічна організація, мета котрої — створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Організація створена на основі розробленої торгової угоди між її учасниками.

Нагадаємо, німецький фармацевтичний та агрохімічний концерн Bayer AG інвестує 60 мільйонів євро у розвиток свого заводу з виробництва насіння кукурудзи у с. Почуйки, що на Житомирщині.

Українській аграрній компанії Kernel присвоєна оцінка “B” згідно з інвестиційним рейтингом CDP (Carbon Disclosure Project). Це на дві позиції вище, ніж у 2021 році.

Венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.

Європейська Бізнес Асоціація та Global Business for Ukraine спільно з Ukraine Invest запустили Карту інвестиційних та бізнес можливостей України для пошуку та залучення нових інвестицій.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...