Україна має намір приєднатись до угоди про Транстихоокеанське партнерство. Відповідний склад делегації для участі у переговорах затвердив глава держави Володимир Зеленський.
Головою делегації призначили міністерку економіки Юлію Свириденко, повідомляє пресслужба Офісу президента. До складу делегації увійшли також шість посадовців — представники Мінекономіки, Мін’юсту, Мінагрополітики, Державної митної служби та Офісу Президента.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Своєю чергою, Міністерство економіки України розраховує на вступ до угоди про Транстихоокеанське партнерство на початку 2024 року.
Разом з тим, є перспектива приєднатися до Угоди вже цього року. Це дасть Україні можливість лібералізації нетарифних обмежень у торгівлі товарами і послугам з країнами цього регіону, а також відкриє доступ на нові ринки збуту. Крім того, це надасть нам змогу розширити доступ до прямих іноземних інвестицій, — наголосила Свириденко.
Довідка. Транстихоокеанське партнерство — міжнародна торгово-економічна організація, мета котрої — створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Організація створена на основі розробленої торгової угоди між її учасниками.
Нагадаємо, німецький фармацевтичний та агрохімічний концерн Bayer AG інвестує 60 мільйонів євро у розвиток свого заводу з виробництва насіння кукурудзи у с. Почуйки, що на Житомирщині.
Українській аграрній компанії Kernel присвоєна оцінка “B” згідно з інвестиційним рейтингом CDP (Carbon Disclosure Project). Це на дві позиції вище, ніж у 2021 році.
Венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.
Європейська Бізнес Асоціація та Global Business for Ukraine спільно з Ukraine Invest запустили Карту інвестиційних та бізнес можливостей України для пошуку та залучення нових інвестицій.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!