Новини / Інвестиції     14 лютого 2023 15:16

Карту інвестиційних та бізнес можливостей України розробили та запустили в ЄБА


Європейська Бізнес Асоціація та Global Business for Ukraine спільно з Ukraine Invest запустили Карту інвестиційних та бізнес можливостей України для пошуку та залучення нових інвестицій.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

“Цей інтерактивний інструмент допоможе потенційним інвесторам дізнатися про наявні інвестиційні можливості в різних регіонах України, їх деталі та характеристики, а також залишити заявку у разі зацікавленості. До того ж карта містить інформацію про кожен регіон України — розмір, населення, оподаткування, освітні заклади, природні ресурси, розвинені галузі тощо”, — говориться у повідомленні.

Зазначається, що проєкти на карті можна відсортувати за регіоном чи індустрією. Опис кожного проєкту містить відомості про його ініціатора, статус, локацію, інвестиційну можливість, суму інвестицій та деталі щодо цілей та термінів реалізації. Наразі на карті вже налічується 81 проєкт, які охоплюють 14 індустрій — агро, будівництво, транспорт і логістика, переробна, харчова, паливна галузі, легка/важка промисловість, туризм, освіта/розвиток, видобування, поводження з відходами, охорона здоров’я, адміністративне та допоміжне обслуговування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Інвестиційний потенціал України є колосальним, хоча й тимчасово послабленим війною. Навіть у таких складних умовах ми бачимо, що економіка країни продовжує працювати, є зацікавленість уже працюючих та нових інвесторів до низки секторів. Так, розумію, можливо, не кожен інвестор готовий вже вкладати кошти, проте вже зараз слід вивчати потенційні можливості, шукати партнерів, з ким працювати тощо. Для цього, власне, ми і запустили Інвесткарту — зручний інструмент для підбору актуальних інвестиційних проєктів. Адже про майбутнє слід думати вже зараз, адже після Перемоги України охочих інвестувати буде значно більше, а фінансовий поріг для входу буде значно вищим!” — коментує виконавча директорка ЄБА та співзасновниця GB4U Анна Дерев’янко.

Уточнюється, що минулого року ЄБА запустила ще й свою екстратериторіальну одиницю — Global Business for Ukraine, аби ділитись з глобальними компаніями інформацією про ситуацію та настрої бізнесу, допомагати з пошуком партнерів, стейкхолдерів в Україні, серед бізнесу, що працює в країні, підтримувати потенційних інвесторів, які зацікавлені, розглядають варіанти інвестування і вивчають наявні пропозиції.

“Зверніть увагу, для більшої зручності рекомендуємо вивчати карту з лептопа, де зображена вся карта з клікабельними регіонами, адже в мобільній версії карта відображається, демонструючи кожен регіон окремо”, — додали в ЄБА.

Нагадаємо, венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.

За підрахунками українського уряду, інвестиційний потенціал аграрного сектора України, навіть за нинішніх складних умов, становить щонайменше $34 мільярди.

Наприкінці вересня Світовий банк виділив Україні перші кошти для інвестицій з початку повномасштабної війни. Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестицій в Україну та Молдову. Кошти спрямують через цільовий фонд загальним об’ємом у $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital.

Міжнародні інвестори очікують закінчення війни для того, щоб активно продовжити інвестування в Україну. Але навіть на сьогодні з точки зору інвестицій у логістику, в перевантажувальні термінали, в транспортні засоби, інвестиції ідуть.

Раніше Landlord повідомляв, що Зеленський розповів про допомогу бізнесу під час війни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також