Новини    13 січня 2023 12:04

Kernel отримав високу оцінку за інвестиційним рейтингом CDP


Українській аграрній компанії Kernel присвоєна оцінка “B” згідно з інвестиційним рейтингом CDP (Carbon Disclosure Project). Це на дві позиції вище, ніж у 2021 році.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Рейтинг CDP оцінює діяльність компаній в сфері корпоративного кліматичного управління. Kernel активно підтримує розкриття відповідних даних за цією методологією.

“Ми розглядаємо методологію оцінювання CDP як прикладний інструмент реалізації програми корпоративного кліматичного управління, а також як орієнтир для щорічного вдосконалення і посилення лідерської позиції в сфері низьковуглецевого розвитку в регіоні, — зазначив CEO Kernel Євген Осипов. — Попри турбулентність аграрних ринків, виклики для економіки та бізнесу в умовах воєнного стану ми залишаємося флагманами у впровадженні кліматичних ініціатив в Україні і формуємо правильний меседж для світової спільноти. Зараз це один із ключових елементів стабільності, в майбутньому – один із вирішальних факторів для залучення інвестицій у відбудову країни”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Позиція Kernel відповідає рівню найбільших світових трейдерів сільськогосподарської продукції. Зокрема, оцінку “B” отримали компанії Archer Daniels Midland Company, Bunge Limited, Cargill Incorporated тощо. Цьогоріч у звіт CDP увійшли понад 18 тисяч компаній, вартість яких перевищує половину світової ринкової капіталізації. Інформація про результати бізнесів у рейтингу CDP є необхідною для найбільших інвесторів з сукупними активами понад 130 трлн доларів США.

Рейтинг CDP оцінює діяльність компаній в сфері корпоративного кліматичного управління, включаючи рівень розкриття інформації про викиди парникових газів, пов’язаних з операційною діяльністю, підхід до управління кліматичними ризиками і можливостями та взаємодію з постачальниками і торговими партнерами щодо спільних ініціатив з низьковуглецевого розвитку.

Довідка: Kernel до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником Kernel через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

У 2022 фінансовому році (липень-2021 – червень-2022) холдинг отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФР, його виручка скоротилася на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.

Нагадаємо, Kernel не виплачуватиме дивіденди за 2022 фінансовий рік (липень-2021-червень-2022) через чистий збиток у розмірі $41,1 млн, який зазнав холдинг за вказаний період.

Рада директорів агропромислової групи Kernel заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Аграрна компанія Kernel створила майстерню для ремонту автомобілів для ЗСУ на базі Придніпровського кластера.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...