Новини / Технології     09 жовтня 2023 14:44

У Тбілісі готель використовує вертикальні модулі SpaceFarms для вирощування овочів і трав

Модульні ферми управляються віддалено цілодобово і без вихідних, вирощуючи різні листові овочі та трави без пестицидів і гербіцидів

Pullman Tbilisi Axis Towers, флагманський готель Accor, представив свою ініціативу в галузі сталого розвитку – вертикальну ферму від SpaceFarms, повідомляє EastFruit з посиланням на сторінку компанії. Новаторський проєкт акцентує прихильність Pullman створенню стійких цінностей, екологічної відповідальності та залучення суспільства. У межах ініціативи готель вирощує кулінарні трави для використання в ресторані Dumas і Weather Report, своєму культовому скай-барі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основою проєкту сталого розвитку лежить впровадження Spots Modular Farming. Модульні ферми управляються віддалено цілодобово і без вихідних, вирощуючи різні листові овочі та трави без пестицидів і гербіцидів. Контрольоване середовище, в якому працюють Spots, значно знижує викиди, транспортні витрати й загальний вуглецевий слід, пов’язані з традиційним сільським господарством.

Читайте також: Вертикальна ферма може окупитися за два роки – експерт

Однією з найбільш примітних характеристик модулів Spots є гнучкість. Їх можна стратегічно розмістити в різних місцях, забезпечуючи доставку свіжих, багатих поживними речовинами продуктів безпосередньо споживачам. Ці ферми спроектовані таким чином, щоб споживати мінімальну кількість води та енергії, що робить їх справді екологічно чистим і стійким рішенням.

Pullman Тбілісі Axis Towers у співпраці з SpaceFarms.ge очолює революційний процес у сільському господарстві, інтегруючи Spots у свою діяльність. Цей інноваційний підхід до сільського господарства не тільки збільшує врожайність, а й сприяє екологічній стійкості.

Це дає можливість цілий рік насолоджуватися корисними продуктами місцевого виробництва, пом’якшуючи вплив традиційного сільського господарства на навколишнє середовище.

Читайте також: Вертикальні ферми: фахівці радять спробувати вирощувати ваніль для досягнення максимальної прибутковості

Застосовуючи інноваційні рішення, як-от Spots Modular Farming, готель робить значні кроки зі зниження впливу на навколишнє середовище, пропонуючи гостям спробувати свіжі продукти місцевого виробництва. Ця ініціатива є зразковою моделлю для індустрії гостинності, демонструючи, що екологічність і розкіш можуть йти рука об руку.

Нагадаємо, вертикальні ферми потребують значних інвестицій і доволі дорогі в експлуатації, адже якщо сучасні теплиці застосовують електродосвічування лише в періоди недостатньої природної освітленості, то в повністю замкнутих приміщеннях світити доводиться цілий рік. Нині у вертикальних фермах вирощують, головним чином, мікрозелень, салати та базилік – низькорослі рослини з коротким циклом вирощування. Одна проблема – ці продукти доволі швидко насичують ринок, адже хоч би якою корисною була мікрозелень, це не їжа, а так, приправа до салату чи бутерброду.

Інвестиції у вертикальні ферми у світовому масштабі зростають, і те, що цей тренд спостерігається на тлі припинення або припинення в останній період декількох великих проєктів із вертикальних ферм, а також змін на ринку (які сталися, зокрема, унаслідок пандемії та війни, яка триває в Україні), вселяє оптимізм, – заявила міжнародна консультантка Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Катерина Побережна на Міжнародній конференції “HortiTech – новітні цифрові технології плодоовочевого виробництва”, яка відбулася у Тбілісі.

Там, де не дістануть ракети. У Дніпрі підприємці відновили зруйнований ворожою армією бізнес. Рік тому поблизу дніпровського аеропорту місцеві бізнесмени створили вертикальну ферму, та після кількох ударів росіян по інфраструктурі летовища, будівлю зруйнувало. Підприємці не здалися: спочатку допомагали ЗСУ, виготовляючи бронежилети, згодом облаштували нову ферму в підвалі.

Вертикальна ферма Smart Oasis Farm починає займатися розробкою власних добрив, оптимізованих під технологію туману, та органічного субстрату, що повністю розкладається за кілька місяців.

У жовтні 2022 року Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Вертикальні ферми потребують значних інвестицій і доволі дорогі в експлуатації, адже якщо сучасні теплиці застосовують електродосвічування лише в періоди недостатньої природної освітленості, то в повністю замкнутих приміщеннях світити доводиться цілий рік. Нині у вертикальних фермах вирощують, головним чином, мікрозелень, салати та базилік – низькорослі рослини з коротким циклом вирощування. Одна проблема – ці продукти доволі швидко насичують ринок, адже хоч би якою корисною була мікрозелень, це не їжа, а так, приправа до салату чи бутерброду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також