Новини / Рослинництво     19 листопада 2022 14:11

Українська вертикальна ферма Smart Oasis Farm розробляє власні добрива


Вертикальна ферма Smart Oasis Farm починає займатися розробкою власних добрив, оптимізованих під технологію туману, та органічного субстрату, що повністю розкладається за кілька місяців.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив засновник ферми Алекс Приходько.

“Коли я вперше стикнувся з терміном “аeroponics” у 2017-2018 рр. під час візиту до Дубаю, мені було складно уявити, що за 3-4 роки ми створимо дійсно ефективні вертикальні теплиці, які працюють за технологіями fogponic та CЕА (рослинництво в контрольованому середовищі), які зможуть автоматично та за мінімальної участі людини вирощувати безліч поживних та корисних рослин. І це не тільки салати та зелень, а й полуниця, томати, перці, квіти”, — зазначає Приходько.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Навіть зараз. коли надворі від +2°С до +9°С, в теплиці Smart Oasis Farm безліч свіжих продуктів. Всі процеси вирощування — автоматизовані. А власники теплиці вже планують розробити добрива за спеціальними технологіями.

Ми починаємо займатися розробкою власних добрив, оптимізованих під технологію туману, та органічного субстрату, що повністю розкладається за кілька місяців, – написав Приходько.

Нагадаємо, у жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також