Новини / Технології     01 травня 2023 16:17

У Китаї вчені розробили нейронну мережу для точної діагностики хвороб рослин

Використаний підхід учених долає недоліки попередніх розробок

Група дослідників з Нанкінського лісового університету (Китай) розробила нову і відносно просту нейронну мережу під назвою MSUN, яка точно класифікує хвороби рослин у природних умовах. Дослідження опублікували в журналі Plant Phenomics, передає EastFruit. Вчені навчили MSUN класифікувати хвороби рослин у контрольованому середовищі лабораторії, і тепер вона може визначати хвороби рослин у складних польових умовах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Використаний підхід учених долає недоліки попередніх розробок. Зображення, зібрані в полі, є складними, оскільки мають кілька листків, нестандартні кути зйомки та можуть бути розмитими. MSUN зможе обробляти цю складну інформацію для точної класифікації захворювань.

MSUN не заважає розбіжність, яка виникає, коли одна й та сама інформація збирається в контрольованому середовищі та в польових умовах.

Група підтвердила точність класифікації хвороб MSUN за допомогою декількох складних наборів даних щодо хвороб рослин. При тестуванні даних з відомих баз даних (PlantDoc, Plant-Pathology, Corn-Leaf-Diseases і Tomato-Leaf-Diseases) MSUN перевершив поточний набір класифікаторів.

Вчені оптимістично оцінюють перспективи MSUN, враховуючи її здатність обробляти складні набори даних. Вони впевнені, що вона зможе подолати невизначеність, притаманну сучасним класифікаторам хвороб, і що вона допоможе майбутнім дослідженням у галузі патології рослин, забезпечивши значне розуміння проблем розпізнавання хвороб.

Нагадаємо, дослідники з Університету Сан-Паулу (USP) у Бразилії розробили електрохімічний датчик на основі крафт-папера, що може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах у режимі реального часу, якщо його під’єднати до електронного пристрою.

Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.

Нині спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання. Сублімація овочів стала дуже вигідною під час війни як для аграріїв, так і для споживачів.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також