Новини / Овочівництво     04 листопада 2022 15:15

Імпортуємо “хімію”: найбільше пестицидів виявлено у турецьких овочах і фруктах


Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.

Про це пише видання EastFruit.

Країною, яка отримала від системи найбільшу кількість попереджень у період з 1 вересня 2021 по 31 серпня 2022 року, була Туреччина: загалом 356 попереджень про перевищення допустимих залишків пестицидів при постачанні на європейський ринок. Пальма першості дісталася болгарському перцю – 85 партій болгарського перцю, які у великому відсотку випадків були знищені при досягненні кордонів Євросоюзу. Далі йдуть виноград і лимони з 78 випадками по кожній позиції, потім мандарини – 56 випадків і менша кількість порушень по апельсинах, гранатах, томатах та деяких овочах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За Туреччиною, однак, із суттєвим відривом слідує Єгипет за кількістю повідомлень про перевищення залишку пестицидів – всього 35 випадків. Для Індії зареєстровано 26 попереджень, для Уганди – 22, Китаю направлено 18, Еквадору 14, Кенії 13, Ірану 12.

З 10 повідомлень, отриманих Іспанією, три випадки пов’язані з апельсинами, два з салатом і з одного випадку з перцем, картоплею, грибами, нутом і шпинатом.

У голландській експортній продукції (Нідерланди) надлишок пестицидів був виявлений у трьох випадках, один у перці, інший у кабачках та третій у руколі.

Нагадаємо, в Україні очікується дефіцит окремих овочів протягом зимового періоду. Дощі, холоди та брак овочесховищ негативно вплине на пропозицію деяких овочів та фруктів на ринку.

Наприкінці вересня в Україні різко здорожчали тепличні овочі. Здорожчання овочів в Україні відбулося на тлі кризи, яка охопила Європейський Союз. Виробники – тепличні комбінати – кажуть, що таке стрімке здорожчання тепличних овочів стало вимушеним заходом. Наразі на більшій частині України вже доволі холодна погода, тому ввімкнено обігрів теплиць. Але висока ціна на енергоресурси призводить до додаткових затрат, а перейти на альтернативні види палива для українських виробників дуже складно.

Нині спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання. Сублімація овочів стала дуже вигідною під час війни як для аграріїв, так і для споживачів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також