Дослідники з Університету Сан-Паулу (USP) у Бразилії розробили електрохімічний датчик на основі крафт-папера, що може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах у режимі реального часу, якщо його під’єднати до електронного пристрою.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Наприклад, у яблуку чи капусті він може виявити карбендазим, фунгіцид, який широко використовується в Бразилії, попри те, що він заборонений, повідомляє Freshplaza.
Новий пристрій має високу чутливість і нагадує глюкометри, які використовують діабетики для вимірювання цукру в крові, за винятком того, що результати сканування їжі на пестициди відображаються на смартфоні.
У тестах, які ми провели, його чутливість була подібною до звичайних методів. Крім того, він швидкий і недорогий, — зазначив Хосе Луїс Ботт Нето, докторант IFSC-USP.
Пристрій складається в основному з паперової підкладки, модифікованої вуглецевими чорнилами та підданої електрохімічній обробці в кислотному середовищі, щоб активувати карбоксильні групи та зробити можливим виявлення, пояснив Ботт Нето.
При розробці пристрою дослідники оцінили стабільність і структуру паперової підкладки.
Нагадаємо, під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.
Нині спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання. Сублімація овочів стала дуже вигідною під час війни як для аграріїв, так і для споживачів.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!