Новини / Тваринництво     10 січня 2023 15:14

У США розробили першу в світі вакцину для медоносних бджіл


У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Про це повідомляє The Guardian.

Міністерство сільського господарства США схвалило першу у світі вакцину для медоносних бджіл. Це має допомогти в боротьбі з американським гнильцем — хворобою, яка зазвичай спустошує колонії бджіл.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Препарат є ослабленою бактерією. Потрапляючи до організму бджолиної матки, він запускає вироблення специфічного імунітету для личинок, яких вона народить. Вакцина спочатку буде доступна для комерційних бджолярів.

“Наша вакцина — це прорив у захисті медоносних бджіл. Ми готові змінити те, як ми дбаємо про комах, що своєю чергою вплине на виробництво продуктів у глобальному масштабі”, — зазначила виконавчий директор компанії-розробника вакцини Dalan Animal Health Аннет Клейзер.

Нагадаємо, бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Читайте також: Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також