Новини / Логістика / Технології     31 липня 2023 19:34

У КНР спустили на воду перший електричний контейнеровоз класу “річка-море”

Судно буде здатне пройти на акумуляторах близько 1 тис. км, а заряджатиметься на берегових станціях. Загалом на борту буде 36 енергетичних контейнерів потужністю 50 тис. кВтг.

На китайській корабельні COSCO Shipping Heavy Industry спущено на воду перший із двох електричних контейнеровозів місткістю 700 TEU. Судно буде задіяне на перевезеннях річкою Янцзи, передає ЦТС.

Будівництво контейнеровоза розпочалося у грудні 2022 року. Ходові випробування судна, а також тестування системи електроживлення, заплановані на кінець вересня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довжина його становить 120 м, ширина – 23,6 м, водотоннажність – 10 тис. тонн.

Зауважується, що судно буде здатне пройти на акумуляторах близько 1 тис. км, а заряджатиметься на берегових станціях. Загалом на борту буде 36 енергетичних контейнерів потужністю 50 тис. кВтг.

Контейнеровози використовуватимуть інтелектуальну систему управління судном, яке регулюватиме споживання енергії з урахуванням різних факторів.

Будівництво другого контейнеровозу розпочалося у травні.

Контейнеровози експлуатуватимуться дочірньою компанією COSCO – Shanghai Pan Asia Shipping – на транспортуванні вантажів річкою Янцзи з Шанхаю до Ухані.

Нагадаємо, тайванський Evergreen став наступним великим контейнерним перевізником, який приєднався до зростаючого списку ліній, що інвестують у контейнеровози з двопаливними двигунами на метанолі.

Данська логістична компанія Maersk завершила останню вантажну операцію на росії і оголосила про повний вихід з ринків рф та білорусі.

Працівникам російського автозаводу виділять ділянки під картоплю через “складне економічне становище”.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk.

Флот японської Mitsui OSK Lines (MOL) налічуватиме 90 суден на ЗПГ та метанолі до 2030 року.

Данська нафтогазова компанія Ørsted розпочала реалізацію проєкту FlagshipONE з будівництва заводу з виробництва метанолу. Нові потужності забезпечуватимуть пальним швидкозростаючий флот, що працює на метанолі.

Як стало відомо The Loadstar, французький перевізник CMA CGM веде “серйозні переговори” з Yangzijiang Shipbuilding щодо будівництва до десяти метанолових контейнеровозів місткістю 24 000 TEU, передає The Loadstar.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також