Новини    24 лютого 2023 12:16

У 2022-му приватизація аграрних активів поповнила бюджет на понад мільярд гривень


Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Про це йдеться у повідомленні ФДМУ.

Зазначається, що кошти від аграрних активів — це понад 41,4% від всіх інвестицій, залучених на приватизаційних аукціонах з вересня 2022 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Найбільший попит мали спиртзаводи. Саме вони склали топ-5 найдорожчих аграрних активів, які були продані на приватизаційних аукціонах з вересня 2022 року. Загалом за Марилівський, Сторонибабський, Вузлівський, Залозецький і Стадницький спиртзаводи інвестори запропонували приблизно 648,4 млн грн”, — говориться у повідомленні відомства.

Крім спиртзаводів, Фонд держмайна залучав приватних інвесторів для інших аграрних активів. Наприклад, за “Розплідник дослідних тварин” на Київщині переможець аукціону сплатив 6,4 млн грн, а за Батьовський комбінат хлібопродуктів на Закарпатті — 1,4 млн грн.

В планах Фонду держмайна на 2023 рік пошук приватних інвесторів для понад 28 спиртзаводів, які здатні випускати харчовий і технічний спирт, а також біоетанол. Також планується приватизувати п’ять комбінатів хлібопродуктів — Ніжинський, Новопокровський, Полтавський, Івано-Франківський та Неполоковецький.

Нагадаємо, порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

У І кварталі 2023 року ФДМУ планує виставити на приватизаційні аукціони єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”.

Фонд державного майна України 3 березня проведе на “Prozorro.Продажі” приватизаційний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Стартова ціна активу — 187,6 млн грн (без ПДВ), гарантійний внесок для участі у торгах — 37,5 млн грн (без ПДВ).

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...