Новини / Політика     21 грудня 2022 10:03

Фонд державного майна України готує до малої приватизації три об’єкти харчової промисловості


Йдеться про єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”. ФДМУ планує виставити їх на приватизаційні аукціони в першому кварталі 2023 року.

Про це йдеться у повідомленні Фонду державного майна.

Так “Крисківський спиртовий завод” спеціалізується на дистиляції, ректифікації та змішуванні спиртних напоїв, а також виробництві вуглекислоти. “Попівський експериментальний завод” — на виробництві харчових продуктів, органічних хімічних речовин та косметичних засобів. “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” — виробництві продуктів з борошна.

На підприємствах наявні всі виробничі потужності, необхідні для відновлення роботи.

У ФДМУ уточнили, що раніше цього року були приватизовані такі об’єкти: Вузлівське, Кобиловолоцьке, Марилівське та Борщівське місця провадження діяльності ДП “Укрспирт”.

“У межах демонополізації спиртової галузі та допомоги бізнесу у релокації виробництв в Україні готуються до приватизації й інші активи харчової промисловості”, — додали у відомстві.

Нагадаємо, українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також