Новини    18 лютого 2023 09:06

Цьогоріч в Україні планують приватизувати 5 хлібокомбінатів та 28 спиртзаводів


Фонд державного майна України представив об’єкти приватизаційних аукціонів 2023 року.

Про це йдеться у повідомленні ФДМУ.

Так, в ході презентації директор Департаменту приватизації Владислав Данилішин розповів, що цього року фонд виставляє на аукціони 28 спиртзаводів, 8 торфодобувних підприємств, 5 комбінатів хлібопродуктів, а також 6 кар’єрів та добувних підприємств.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, ФДМУ планує у поточному році приватизувати Івано-Франківський КХП, Неполоковецький КХП, Полтавський КХП, Ніжинський та Новопокровський КХП.

Також він підкреслив, що всі аукціони відбуватимуться на майданчику “Prozorro.Продажі”, розповів про документальний супровід під час реєстрації та ознайомив із процедурою завершення приватизації активу після виграшу.

Нагадаємо, у І кварталі 2023 року ФДМУ планує виставити на приватизаційні аукціони єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”.

Фонд державного майна України 3 березня проведе на “Prozorro.Продажі” приватизаційний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Стартова ціна активу — 187,6 млн грн (без ПДВ), гарантійний внесок для участі у торгах — 37,5 млн грн (без ПДВ).

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...