Новини / Рослинництво     11 травня 2020 16:05

Ціни на зерно майбутнього врожаю залишаються нестабільними


Глобальний зерновий ринок продовжує “шукати” ціновий коридор для зерна у новому 2020/2021 маркетинговому році, який розпочинається 1 липня. Несприятливі погодні умови під час зими, посуха у ряді регіонів, дощі наприкінці квітня-початку травня, різке зниження температури у Європі і США формують картину загальної невизначенності.

Пшениця

Відповідно до нового звіту компанії Frontier Agriculture, після періоду дощів, які пройшли на більшій частині Великобританії, в Північної Європи і країнах Чорноморського регіону, світові ринки пшениці продовжують падати.

Лондонські ф’ючерси на пшеницю знову повернулися до низьких значень двомісячної давності, які впевнено зростали в березні і квітні, підігріваючись прогнозами зниження виробництва культури через сталу посуху. Крім поліпшення перспектив поставок, на цінах позначилися й нещодавно опубліковані оцінки зниження попиту через вплив Covid-19.

У новому балансі ринку зернових країн Євросоюзу, підготовленому в Брюсселі, приблизно на 2 млн т скорочено показники споживання пшениці як у переробку, так і в харчових цілях. Тому, незважаючи на прогнози розширення експорту культури, перехідні запаси на кінець 2019/20202 МР зросли до 17 млн т, що буде на 3 млн т більше показників минулого сезону.

Втім, до кінця торгового тижня ціни на пшеницю показали деяку ступінь відновлення. Адже дощі, що пройшли на Балканах і півдні Росії, були визнані недостатніми для вирішення проблем тривалої посухи, від якої постраждали ці регіони.

Читайте: Індекс соняшнику: найбідніші аграрії живуть на Рівненщині

Кукурудза

А ось у США встановилася сприятлива погода, якою скористалися фермери. Там посівна кукурудзи йде швидкими темпами, на відміну від минулої весни, коли тривалі дощі не давали аграріям почати сільгоспроботи. Зараз їм вдалося посіяти більше половини запланованих площ. В той же час в минулому році було посаджено лише 21% від плану. Міністерство сільського господарства США (USDA) чекає, що площа кукурудзи в США буде на 7 млн акрів більше, ніж у минулому сезоні.

Перспективи небувалого врожаю і скорочення виробництва етанолу майже вдвічі вдало формують сталий ведмежій тренд. Втім, завдяки нещодавньому зростанню цін на нафту до $30 за барель і вище, американські ф’ючерси на кукурудзу за тиждень набрали біля 3%.

Ще однією втішною новиною для експортерів стала відмова Китаю вводити мита у відповідь на гострі коментарі щодо витоків пандемії коронавирусу, що пролунали у заяві президента Трампа.

Експорт та квоти

ЄС і Україна продовжують експортувати пшеницю швидкими темпами, незважаючи на побоювання щодо негативного впливу Covid-19 на глобальний попит. Поставки з ЄС минулого тижня підскочили до позначці у 800 тис т. В результаті, їх обсяг в цьому маркетинговому році досяг 28,8 млн т. Ця цифра значно перевищує 17,1 млн т., відвантажених на цей час в минулому МР. Очікується, що до кінця поточного сезону європейці продадуть за кордон від 31,5 до 32,5 млн т. пшениці.

Також в фахівці звертають увагу на те, що зараз, коли до 2019/2020 р залишилося майже 8 тижнів, Україна практично вибрала свою експортну квоту по пшениці в 20,2 млн т. Крім того, світовий ринок уважно стежить за заявами українських чиновників щодо можливих обмежень на експорт пшениці на 2020/21 МР. Очікується, що вони повідомлять про нові квоти в липні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, які ціни склалися в Україні на пшеницю, ячмінь і кукурудзу.

Джерело: Frontier Agriculture

 

Читайте також