Новини / Рослинництво     10 травня 2020 10:25

Індекс соняшнику: найбідніші аграрії живуть на Рівненщині


Ціни на олійні в Україні продовжують зростати. Позитивна динаміка фіксується як у порівнянні з минулим роком, так у місячному вимірі.

Директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднив оперативну інформацію про рівень середніх цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки станом на 8 травня 2020 р.

Соняшник

Так, згідно з даними Директорату,  у цей день середня ціна на соняшник в Україні становила 9817 грн/т. (без ПДВ). Це на 3% більше показника, що було зафіксовано рік тому та на 2% більше ціни на 8 квітня 2020 р. У порівнянні із середньою ціною тиждень тому показник зріс на 1%.

Зазначимо, що найбільш високу закупівельну ціну на соняшник станом на 8 травня зафіксовано на Кіровоградщині. Там культуру торгували за 11000 грн /т. (без ПДВ). Річне зростання ціни становило 6%, місячне – 3% (порівняльні дані щодо початку травня відсутні).

Найбільше зростання ціни за минулий місяць сталося у Сумський області. Порівняно із 8 квітня цього року ціна на соняшник зросла на 11% до 10800 грн/т. (без ПДВ). Досить впевнену позитивну динаміку демонструє й Харківська область. Там у річному розрізі зростання закупівельної становило 6%, у місячному та тижневому – по 10%.

Читайте: Як мати по 68 ц/га пшениці,отримати 10 ц/га прибавки врожайності кукурудзи і збільшити врожай соняшнику на 4 ц/га знає Сергій Міщенко, головний агроном «ПКЗ-Агро» 

Найнижчу закупівельну ціну на соняшник мала Рівненська область – 8000 грн/т. (без ПДВ). Нажаль, річну або будь-яку іншу динаміку цін на культуру у Директораті не надають. Нагадаємо, що регіон став аутсайдером оперативних закупівельних цін на зернові станом на 8 травня 2020 р.

Крім того, досить суттєве падіння закупівельних цін на соняшник зазнала прифронтова Луганська область. Там у річному обчисленні показник втратив 11% і впав до 8800 грн/т. (без ПДВ).

Соя

Що стосується цін на сою, то вони б’ють справжні рекорди. Середня ціна по Україні станом на 8 травня 2020 р. сягнула 10331 грн./т. Це на 13% більше, ніж рік тому і на 5% та 4% більше, ніж на минулий місяць і тиждень відповідно.

Найбільша закупівельна ціна на сою зафіксована в Сумській області. Вона становила 12255 грн/т. (без ПДВ). По відношенню до рівня минулого року вона зросла дуже сильно – на 49%. Підвищення у місячному та тижневому еквіваленті склали 6% і 2% відповідно. Загалом регіональні закупівельні ціни б’ють рекорди розширення у порівнянні із минулим роком – плюс 13%, 25%, 30%…

Падає лише Рівненщина: станом на 8 травня 2020 р. рівненські аграрії мали за сою на 14% менше, ніж торік – 7600 грн/т. Це є й мінімальною закупівельною ціною за сою, що було зафіксовано у країні.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про динаміку цін на пшеницю, кукурудзу і ячмінь.

 

Читайте також