Новини / Рослинництво     09 травня 2020 15:30

Які ціни склалися на пшеницю, ячмінь і кукурудзу в Україні

Станом на 8 травня найвищі ціни на зерно були зафіксовані у Чернігівській області, найнижчі – на Рівненщині

Директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднив оперативну інформацію про рівень середніх цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки станом на 8 травня 2020 р.

Пшениця

Так, згідно з даними Директорату,  у цей день середня ціна на пшеницю 3 класу в Україні становила 5584 грн/т. (без ПДВ). Це на 5% більше показника, що було зафіксовано рік тому та на 3% більше ціни на 8 квітня 2020 р. У порівнянні із середньою ціною тиждень тому, показник зріс на 1%.

Зазначимо, що найбільш високу закупівельну ціну на пшеницю 3 класу станом на 8 травня зафіксовано у Чернігівській обл. Вона становила 6523 грн/т. (без ПДВ) – плюс 19% по року і 11% по місяцю.

Лідером зростання у річному обчисленні стала Полтавська обл. Там у порівнянні із минулим роком ціни на пшеницю 3 класу зросли на 44% і сягнули 5910 грн/т (без ПДВ). Найбільше зростання по місяцю – по 18% – мали Івано-Франківська та Житомирська обл.

Найнижчу закупівельну ціну отримали аграрії Рівненський обл. – там вона становила 4425 грн/т. (без ПДВ). При цьому у порівнянні із аналогічним показником минулого року рівненські ціни на пшеницю 3 класу впали дуже суттєво – на 18%.

Читайте: Яким було сільське господарство України під час Другої Світової Війни 

Найбільше річне падіння зазнали закупівельні ціни Одеського регіону – мінус 22%. Зараз вони зупинилися на позначці 5285 грн/т (без ПДВ).

Кукурудза

Середня ціна на кукурудзу в Україні становила 4586 тис. грн/т. (без ПДВ). Зазначимо, що кукурудза дала 2% приросту ціни у місячному та тижневому еквіваленті (по року – немає даних).

Найнижчу закупівельну ціну на кукурудзу станом на 8 травня 2020 р. продемонструвала Рівненська обл. – 3450 грн/т. (без ПДВ) або мінус 12% у порівнянні із аналогічним показником минулого року. Найбільше падіння зазнала Тернопільщина – мінус 26% у порівнянні із травнем 2019 р.

Найкращі справи, знов-таки, у Чернігівському регіоні. Середня закупівельна ціна на кукурудзу там становить 5253 грн/т. (без ПДВ). Приріст по року становив 24%, по місяцю і тижню – по 11%.

Ячмінь

Що стосується ячменю 3 класу, то середня ціна на культуру станом на 8 травня цього року в Україні дорівнювала 4423 грн/т. (без ПДВ). Це на 15% нижче показника минулого року, на 2% та 1% нижче показника, що фіксувався місяць та тиждень тому відповідно.

Загалом, переважна кількість регіонів України мали падіння закупівельній ціни на культуру у порівнянні із 2019 р. Навіть лідер, знов-таки Чернігівська область, де торгують ячмінь по 4950 грн/т. (без ПДВ) зазнала падіння на 3%. Проте за минулий місяць і тиждень ціна на це збіжжя підросла там на 14%.

Найнижчу ціну – 3500 грн/т. ще раз демонструє Рівненська обл. У порівнянні із минулим роком ціна на ячмінь 3 класу у цьому регіоні впала на 30%.

Найбільше падіння у річному еквіваленті зазнала Одещина – мінус 37% до 4635 грн/т. (без ПДВ).

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв прогноз глобального ринку зерна на 2020 рік.

Читайте також