Новини / Фінанси     05 лютого 2023 17:01

ТАС Агро інвестував в енергетичну стабільність елеваторів 50 млн грн

Найбільша проблема зараз — вчасно відвантажити зерно з елеватора. Через вимкнення електроенергії порушуються всі графіки відвантажень

З метою забезпечення енергетичної стабільності та безперебійної роботи елеваторів агрохолдинг “ТАС Агро” направив майже половину запланованих інвестиційних коштів. Компанія придбала генератори для зерносховищ на суму 50 млн грн, розповів генеральний директор Валерій Новіцький в інтерв’ю Latifundist.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільша проблема зараз — вчасно відвантажити зерно з елеватора. Через вимкнення електроенергії порушуються всі графіки відвантажень. Щоб цього уникнути, закупили генератори. Інвестували у це близько 50 млн грн — майже половину із запланованих інвестицій на рік. Хоча з урахуванням поточної ситуації, ці інвестиції окупляться дуже швидко,— наголосив він.

Нещодавно встановили п’ять теплогенераторів на трьох елеваторах. Використовують пелетоване лушпиння соняшника. Планують цю історію поширити на інші елеватори, бо відразу зменшилась вартість сушіння.

Зараз агрохолдинг інвестує в проєкти, окупність яких складає рік-півтора. Якщо окупність довша, то вже в компанії будуть зважувати необхідність таких інвестицій, строк у 3-4 роки ще є досить прийнятним. Але майже ніколи холдинг не розглядає інвестиції з окупністю 10 років і більше.

Нагадаємо, в технологію збирання соняшника та кукурудзи потрібно внести зміни, щоб на елеватор потрапляло більше пожнивних рештків, які можна використовувати для сушіння зерна.

На Тернопільщині створили унікальний генератор на біовідходах.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також