Новини    11 січня 2023 15:09

УЗА просить Кабмін включити елеватори до об`єктів критичної інфраструктури


Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Про це йдеться в заяві. оприлюдненій на сайті УЗА.

Як повідомляють в УЗА, 20 грудня набрала чинності постанова КМУ №1384 від 16 грудня 2022 р. “Про внесення змін до постанови КМУ “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”. Згідно з ухваленою постановою визначаються об’єкти критичної інфраструктури, де виробництво сільськогосподарської продукції визначено, як важливий елемент.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

“Відповідно, об’єкти, які є критично важливими для продовольчої безпеки, матимуть додаткові інструменти для гарантій отримання електроенергії. Зокрема, до об’єктів критичної інфраструктури галузі харчової промисловості та агропромислового комплексу віднесено виробництво та переробку сільськогосподарської та/або харчової продукції, а також експлуатацію зрошувальних систем, каналів”, — уточнюють в УЗА.

Асоціація вже зверталася до уряду з проханням віднести зернозберігальні підприємства, зокрема елеватори, до 3-ї групи пріоритету постачання електроенергії як бізнесу, що забезпечує продовольчу безпеку країни та світу. Однак у постанові №1384 відсутня інформація щодо зернозберігальних підприємств.

“Зараз ще триває збирання врожаю 2022 року, а на зернозберігальних підприємствах зберігається та дороблюється зерно не лише 2022 року, але і 2021-го… Відсутність електроенергії фактично унеможливлює дотримання виробничого процесу, що в свою чергу призводить до псування зерна і, як наслідок, втрати коштів і головне — вкрай важливої продукції для продовольчої безпеки”, — підкреслюють в асоціації.

Читайте також: Як внести сільськогосподарське підприємство до переліку об`єктів критичної інфраструктури: пояснення фахівців

Зазначається, що жоден генератор чи сонячні станції не можуть рівноцінно замінити елеваторам централізоване джерело електропостачання через високі затрати на альтернативні джерела електроенергії.

“В умовах, коли Україна втратила близько 10 млн т потужностей для зберігання зерна і їх значного дефіциту, ми не можемо дозволити собі ще й втратити зібраний неймовірними зусиллями врожай та потужності його зберігання”, — підкреслили в УЗА.

Нагадаємо, 20 грудня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1384 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”. Підприємства, що належать до зазначеного сектору, можуть подавати до Мінагрополітики документи для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури відповідно до Порядку віднесення об’єктів до критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”.

Документи з супровідним листом довільної форми надсилаються на поштову адресу Міністерства: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 або на e-mail: agro-ki@minagro.gov.ua.

Як подати документи для включення підприємства до переліку об’єктів критичної інфраструктури  – посилання.

Раніше повідомлялося, що серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...