Новини / Технології     18 січня 2023 18:23

Елеватори необхідно переобладнати під активне використання пожнивних залишків — експерт

Елеваторам та аграріям потрібно перебудовувати повністю технологічні процеси, щоб перейти на ширше використання пожнивних залишків

В технологію збирання соняшника та кукурудзи потрібно внести зміни, щоб на елеватор потрапляло більше пожнивних рештків, які можна використовувати для сушіння зерна. Рішення пропонує експерт Сергій Щербань, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На мою думку, ми викидаємо дуже багато корисного “сміття”, яке могло б окупити економіку сушіння. Візьмемо соняшник. Якщо правильно зібрати пожнивні залишки (капелюшки, частину стебел), то ними можна посушити все зібране насіння, і ще буде надлишок. Тобто коли в полі залишають стебла — це тисячі тонн пального, яке можна використати не тільки на елеваторах, але й для опалення будівель,— наголосив Щербань.

Він пропонує збирати кукурудзу у качанах, аргументуючи це подвійною користю для аграріїв: збільшення терміну очікування на сушіння та використання качани як паливо.

Елеваторам та аграріям потрібно перебудовувати повністю технологічні процеси, щоб перейти на ширше використання пожнивних залишків.

Нагадаємо, на Тернопільщині створили унікальний генератор на біовідходах.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також