Новини / Аналітика     04 грудня 2023 16:27

Продовжують зростати: на українському ринку ціни на картоплю вже вдвічі вищі за торішні

Сьогодні картопля в Україні вже коштує в середньому у два рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року

Українські виробники картоплі продовжують впевнено підвищувати відпускні ціни на свою продукцію, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Зростання цін у цьому сегменті оператори ринку пояснюють підвищеним попитом оптових компаній і роздрібних мереж, які продовжують закуповувати картоплю для тривалого зберігання.

Тільки з початку минулого тижня картопля зросла в ціні до 10-14 грн/кг, що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці позаминулого робочого тижня. За словами самих виробників, підвищувати ціни в даному сегменті їм дає змогу не тільки високий попит, а й скорочення пропозиції даної продукції з дрібних господарств населення, оскільки через погіршення погодних умов більшість виробників не має можливості відвантажувати свою продукцію на ринок.

Сьогодні картопля в Україні вже коштує в середньому у два рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас оператори ринку зазначають, що зростання цін не сприяло зниженню попиту на картоплю, у зв’язку з чим вони не виключають, що наступного тижня фермери робитимуть спроби вкотре підвищити ціни в цьому сегменті.

Нагадаємо, віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук зауважив, що за рік собівартість вирощування картоплі зросла на 40%.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Новини за темою:  У Києві запустили обов'язкову реєстрацію собак: за відмову — штраф до 1020 грн

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також