Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук зауважив, що за рік собівартість вирощування картоплі зросла на 40%. Через економію ЗЗР та спекотну погоду постраждала якість картоплі. Продукцію, яка не зможе довго зберігатися, виробники збувають за ціною від 5 до 9 грн/кг, розповів експерт в етері “Суспільного”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Він зазначив, що цьогоріч картоплярам довелося гірше, ніж в минулому сезоні.
У першу чергу, це пов’язано зі здорожчанням всіх складових, які використовуються для посадки картоплі. Їх собівартість, виросла на 40%, порівняно з минулим роком А це говорить про те, що фермери почали економити на певних засобах захисту.
Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі
Друга проблема, яка вплинула на якість картоплі, пояснив фахівець – високі температури в період вегетації.
Тому в деяких регіонах є пошкодження картоплі паршею, дротяником. Така картопля не зможе довго зберігатися. Разом з тим, це впливає на ціну. Зараз фермери намагаються позбавитися неякісної картоплі і швидко її продати, – зазначив Гордійчук.
Нині неякісну картоплю фермери продають по 5-5.5 грн/кг, на ринках крупних міст реалізують по 7-8 грн/кг, а якісну картоплю з доставкою в торговельну мережу – по 9 грн/кг.
Нагадаємо, більшість країн Європи відчувають нестачу картоплі через прохолодну весну і посушливе літо, наслідки подорожчання азотних добрив торік, низьку рентабельність картоплярства в попередні роки.
Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.
Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.
Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.
Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.
При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!