В Україні активно триває сівба озимих культур у всіх областях, окрім Закарпаття, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
На сьогодні вже засіяли 1 155 тис. га, з яких:
- 905,9 тис. га озимого ріпаку,
- 249 тис. га озимих зернових (пшениці — 228,6 тис. га, ячменю — 10,8 тис. га та жита — 9,5 тис. га).
За попередній тиждень озимого ріпаку посіяно на площі 251 тис. га, озимих на зерно — на 204 тис. га.
Аграрії Волинської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Чернівецької областей завершили сівбу озимого ріпаку. Найбільше озимих зернових посіяли аграрії Сумщини — 25,9 тис. га, або 50% до прогнозу, а найбільше озимого ріпаку посіяли на Дніпропетровщині — 93,4 тис. га, або 74,4%.
Нагадаємо, у Болгарії можуть скасувати заборону на імпорт українського зерна.
24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови.
Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.
Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також 20,3 млн тонн олійних.
Український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.
Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!