Новини / Логістика     28 березня 2023 19:37

Україна матиме пряме залізничне вантажне сполучення з портом Рені через Молдову

Глава уряду запевнив, що так буде максимально використаний потенціал дунайських портів

24 березня уряд України ухвалив низку рішень у сфері логістики та розбудови оборонної інфраструктури України, зокрема, рішення щодо організації прямого залізничного вантажного сполучення з портом Рені через територію Молдови. Про це зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Покращуємо логістику. Внесли зміни до міжурядової угоди України та Молдови. Тепер наша держава матиме через молдовську територію пряме залізничне вантажне сполучення з портом Рені, – повідомив він.

Шмигаль додав, що так буде максимально використаний потенціал дунайських портів.

Глава уряду також зауважив, що передали будівництво та ремонт прикордонних пунктів пропуску у сферу відповідальності Мінінфраструктури, що сприятиме їх системній модернізації. Держагентство відновлення відповідатиме за оновлення автомобільних пунктів пропуску. Більш ніж половина потребують добудови або реконструкції. Нова прикордонна інфраструктура — це комфорт для людей і бізнесу та реалізація наших євроінтеграційних амбіцій.

Довідка: Порт Рені розташований на Дунаї. На відміну від більшості інших українських портів він зміг продовжити роботу, попри російську агресію. З серпня 2022 року Адміністрація морських портів розпочала активні роботи з поглиблення акваторії порту Рені, щоб довести глибини до паспортних значень.

Максимальна глибина біля морських причалів складає вже сім метрів. Цього достатньо, щоб приймати всі судна, осади яких дозволяють пройти через відповідні канали. Орієнтовний термін закінчення експлуатаційного днопоглиблення — другий квартал 2023 року.

Нагадаємо, Ренійська міська рада надала ТОВ “Девелопмент Рені Термінал” попередній дозвіл на будівництво мультимодального термінала в Ренійському морському порту.

За підсумками 2022 року Ренійський морський торговельний порт збільшив обробку вантажів у 6,5 раза.

Новоутворена стивідорна компанія Danube Logistics Group, у порту Рені отримала статус портового оператора, веде роботу із запуску контейнерного термінала в Рені, а також готується будувати склади підлогового зберігання.

В порту Ізмаїл виконали 90,7% запланованих на 2022 рік робіт з відновлення паспортних операційної акваторії, роботи з днопоглиблення добігають завершення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також