Новини / Аналітика     22 вересня 2023 14:22

Низький попит змушує фермерів збувати моркву за рекордно низькими цінами

Наразі продажі моркви ведуться лише за укладеними раніше договорами, тоді як не законтрактовані обсяги цієї продукції фермерам вдається продавати з великими труднощами

Українські фермери стурбовані ситуацією на ринку моркви: ціни опустилися до небувало низького рівня, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, попит на дані коренеплоди на українському ринку утримується на катастрофічно низькому рівні.

Наразі продажі моркви ведуться лише за укладеними раніше договорами, тоді як не законтрактовані обсяги цієї продукції фермерам вдається продавати з великими труднощами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В умовах, що склалися, виробники змушені й далі знижувати ціни на моркву. Наразі вони пропонують до продажу цей коренеплід по 5-8 грн/кг ($0,14-0,22/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Цього року багато українських господарств ухвалили рішення збільшити площі під коренеплодами, зокрема під морквою. При цьому, погодні умови в поточному сезоні були досить сприятливими для виробництва цієї продукції. Як результат, пропозиція моркви на ринку продовжує стрімко збільшуватися і вже чинить негативний вплив на ціни в цьому сегменті.

Нині морква в Україні вже коштує в середньому на 64% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас фермери поки що не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви на ринку залишається надлишковою, а розвантажити ринок поки що не вдається, зважаючи на невисокі темпи реалізації в цьому сегменті.

Нагадаємо, українські фермери змушені знижувати відпускні ціни на моркву в умовах зростання пропозиції та невисокого попиту в даному сегменті.

Активізація попиту давали змогу українським фермерам впевнено підвищувати відпускні ціни на моркву.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також