Новини    19 червня 2022 17:54

Експерти радять переробляти картоплю на сухе пюре

"Цей продукт є життєво необхідним, щоб прогодувати нашу армію, щоб допомогти людям на територіях, що постраждали"

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР. Про це заявила експертка Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова, передає AgroPortal.

“Реальний вихід із ситуації — модернізація бодай кількох крохмальних заводів і випуск на їхніх потужностях сухого картопляного пюре. Цей продукт є життєво необхідним, щоб прогодувати нашу армію, щоб допомогти людям на територіях, що постраждали. Для закриття потреб 1 млн особового складу ЗСУ достатньо 2,5 тис. т картопляного пюре. Якщо хтось готовий користуватися цим зручним напівфабрикатом у разі перебування в сховищах, за відключення електроенергії — у будь-яких критичних ситуаціях, то обсяг варто збільшити до 5 тис. т. І тоді не потрібно буде вносити картопляне пюре в список продуктів першочергового критичного імпорту”, — зазначила Руженкова.

За її словами, це інвестиція та підтримка областей, створення там робочих місць і можливість повернення людей додому, а також — це продовольча безпека.

Окрім цього, в Мінагрополітики готові провести нараду із власниками крохмальних підприємств, щоб допомогти в будівництві.

“Упевнена, це буде справжній прорив і крок уперед до самозабезпечення, до самоствердження і справжньої відбудови. Навіть за умов війни нам усім потрібен конструктив і рух уперед. Незважаючи ні на що і всупереч усьому”, — резюмувала експертка.

Нагадаємо, українські виробники картоплі знову змушені знижувати ціни на свою продукцію. На сьогодні на українському ринку відзначається надмірна пропозиція картоплі. Більшість місцевих фермерів прагнуть якнайшвидше реалізувати цю продукцію, оскільки якість картоплі в сховищах продовжує стрімко погіршуватися.

Кожному бажаючому надають безплатно до 30 кг насіннєвої картоплі середньораннього сорту “Ажур”. Треба лише оплатити пересилку “Новою поштою” та в кінці сезону передати кошти за насіння на потребу ЗСУ, або з вирощеного врожаю передати восени армії або підрозділу територіальної оборони мішок картоплі.

Раніше Landlord повідомляв, що російські окупанти викрадають овочі з Херсонщини і постачають в Крим.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...