Новини / Рослинництво     04 березня 2023 13:12

Нібулон розпочав посівну кампанію


Виробничі філії ТОВ СП “НІБУЛОН” приступили до ранньовесняного підживлення озимих пшениці, ріпаку та ячменю.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

“Цьогоріч початок польових робіт відбувся у стандартні календарні строки”, — розповіли в компанії, зазначивши, що перше підживлення озимих культур проводиться селітрою аміачною.

У планах аграріїв провести підживлення озимої пшениці на загальній площі 8,5 тис. га, озимого ячменю — на площі 1 тис. га та озимого ріпаку — на 3 тис. га. На сьогодні роботи виконані на площі 7 тис. га, що становить 60% від загального плану. Так, внесення добрив практично завершене на півдні та в центрі й розпочато на підрозділах західного регіону. Одразу після завершення цієї технологічної операції на запланованих площах аграрії готуватимуть техніку для проведення ранньовесняного боронування.

Наразі земельний банк ТОВ СП “НІБУЛОН”, на якому ведеться господарська діяльність, становить 51 тис. га. Через повномасштабне вторгнення компанія втратила 25 тис. га земель, з яких більша частина знаходиться в Луганській області, а близько 5,5 тис. га потребують розмінування в Снігурівському районі Миколаївщини. Втім, у компанії активно готуються до проведення робіт із розмінування, щоб мати можливість посіяти ярий клин на Снігурівщині вже поточного сезону.

Довідка: до війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Нагадаємо, Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: Попри війну “Нібулон” будує новий термінал на Дунаї

Нагадаємо, розмінування полів “Нібулону” за підрахунками компанії займе кілька років. А переорювання земель після війни коштуватиме до двох тисяч доларів за гектар.

Агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.
У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.
На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також