Новини / Фінанси     02 жовтня 2022 15:14

У “Нібулон” повідомили про зростання вартості сушіння зерна на їхніх елеваторах

На елеваторах компанії планують надавати послуги стороннім поклажодавцям, за кожним зерновим складом вже закріплений плановий обсяг зерна

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року. Про це повідомляє Elevatorist.

На елеваторах компанії планують надавати послуги стороннім поклажодавцям, за кожним зерновим складом вже закріплений плановий обсяг зерна, яке приймуть від клієнтів. Водночас вартість сушіння зерна зросла.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Станом на вересень 2022 року ціни на послуги сушіння зернових складають 142,2 грн/т/%, на послуги сушіння олійних — 155,1 грн/т/%. Залежно від коливань ціни на газ компанія буде приймати рішення про зміну тарифу на жовтень. Минулого року у жовтні вартість послуги сушіння становила близько 80 грн/т/% для зернових культур, та 90 грн/т/% — для олійних культур”, — повідомили у компанії.

Перехід на альтернативне паливо раніше був неефективним через відсутність державної підтримки та спеціальних державних програм. Зараз проводять моніторинг доцільності переходу на скраплений газ та на пелетне паливо.

ДовідкаНібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

Нагадаємо, “Нібулон”, генеральний директор якого Олексій Вадатурський загинув під час ворожого ракетного удару по Миколаєву, надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

На Вороновицькому ХПП (належить ГК Alebor Group) ввели в експлуатацію нову чергу потужностей, відтепер елеватор має змогу одночасно зберігати 197 тис. тонн зернових та олійних культур.

Рішення щодо розширення “Самбірського елеватора” прийняли ще до війни. В листопаді минулого року тут почали бурити палі – а місяць тому потужність елеватора збільшилась до 20 тисяч тонн одночасного зберігання. Два новенькі силоси BBK виробництва KMZ Industries вже прийняли ячмінь нового врожаю. Елеватор розширився на два силоси BBK об’ємом 3471 м куб. кожний. Також додався ланцюговий конвеєр продуктивністю 175 т/год із довжиною маршруту 70 метрів.

ТДВ “Микулинецьке” протестувало зерносушарку Brice-Baker SCN 12/24, що працює на альтернативному паливі, на кукурудзі підвищеної вологості. Обладнання від KMZ Industries впоралося на відмінно.

Раніше повідомлялось, що у KMZ Industreis відзвітували про останні роботи на об‘єктах по регіонах.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries запускає в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також