Новини    06 грудня 2022 10:05

“Нібулон” скоротив експорт на 88% у березні-серпні та втратив доступ до активів на окупованих територіях на $82 млн


Агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.

Про це повідомив очільник компанії Андрій Вадатурський, пише Politico.

Зокрема, розповідаючи про завдані війною збитки, Вадатурський констатував, що компанії довелося майже повністю припинити експорт, а 40% працівників фірми простоюють через війну:

“Ми також маємо активи на суму до $82 млн, які застрягли на тимчасово окупованих територіях. Крім того, понад 40% наших співробітників нині не можуть працювати через війну”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Вадатурський зауважив, що компанія перенаправила частину експорту залізницею та автомобільним транспортом, також використовує річковий транспорт і зараз будує новий річковий термінал на Дунаї, щоб убезпечитися від збоїв у майбутньому.

“Однак наземні маршрути значно дорожчі, і в середньому витрати на логістику вже зросли в 10–40 разів залежно від маршруту. Експорт через Польщу та Румунію також був особливо повільним через бюрократичну тяганину на кордоні”, – додав Вадатурський.

За словами очільника “Нібулона”, через брак добрив унаслідок війни, кількість посівів пшениці цього року вже на 40% менша, ніж торік, а розмінування українських сільськогосподарських земель може тривати десятиліття, якщо не більше.

Вадатурський вважає, що західні уряди та кредитори мають терміново розширити можливості фінансування та забезпечити гнучкість під час погашення боргу, а також стверджує, що зерновий коридор має бути розширено завдяки Миколаївському порту, на частку якого до війни припадало 30% українського експорту.

Довідка: у 2021 році “Нібулон” поставив абсолютний рекорд за всю історію компанії, відвантаживши до 38 країн понад 5,64 млн т сільгосппродукції.

31 липня власник агрокомпанії “Нібулон” Олексій Вадатурський, 74, загинув. Під час російського обстрілу Миколаєва в його будинок прилетів снаряд. З початку війни Вадатурський залишався в Миколаєві.

Нагадаємо, на тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...