Новини / Аналітика     30 жовтня 2023 17:44

На українському ринку ціна картоплі б’є десятирічні рекорди

Минулого року о цій порі цей овоч коштував у середньому 5,5 грн/кг

Гуртові ціни на картоплю почали зростання й за минулу декаду виросли на чверть – до 10 грн/кг. Це один з найвищих рівнів жовтня за останні 10 років, свідчать дані моніторингу AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, на найбільшому гуртовому сільськогосподарському ринку Заходу України – “Шувар”, що у Львові, картопля пропонується по 9-11 грн/кг.

Минулого року о цій порі цей овоч коштував у середньому 5,5 грн/кг.

Дорога картопля фіксувалася у жовтні 2019 року – 9-10,5 грн/кг в середньому.

Найдешевша картопля спостерігалася з 2015 по 2017 роки – середня ціна від 2,9 до 3,4 грн/кг.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Високий рівень цін цього року фермери пояснюють інфляцією, низькою якістю продукції, попри високий врожай та притримуванням якісної продукції виробниками зі сподіванням продати дорожче дещо пізніше.

Нагадаємо, після тривалого періоду цінової стабільності картопля в Україні почала поступово дорожчати. Українські виробники сьогодні пропонують до продажу відносно невеликі обсяги цієї продукції, а основну масу вирощеної картоплі вони закладають на зберігання, що своєю чергою призвело до подорожчання в цьому сегменті.

Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук зауважив, що за рік собівартість вирощування картоплі зросла на 40%.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі