Новини / Технології     01 лютого 2021 16:59

Поява дронів для збору фруктів знімає обмеження висоти плодових дерев

Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі

Ізраїльська Tevel Aerobotics Technologies, що займається виробництвом і впровадженням автономних літаючих роботів для збору фруктів, оголосила про залучення $20 млн інвестицій для виробництва промислових дронів в ході третього інвестиційного раунду. Про це повідомляє портал АgFunderNews.

Серед інвесторів, які повірили в ідею, дві великих азіатських компанії: Kubota (яка сама розвиває цей напрямок) і Forbon, крім того, у Tevel вклалися і приватні особи. Один з них – Зів Авірам, співзасновник стартапу Mobileye, що створює безпілотні автомобілі. Інший – Амішів Штеймберг, колишній CEO виробника електроніки Orbotech. Є й інші інвестори – Maverick Ventures Israel, OurCrowd і американська AgFunder.

Tevel розробив систему маленьких дронів, пов’язаних між собою єдиним управлінням. Дрони збирають урожай садових фруктів, перевозять їх і виконують інші агротехнічні завдання – обрізку дерев і проріджування плодів.

Бізнес-модель буде збудовано на тому, щоб надавати дрони на вимогу – в будь-який час, місце і на будь-якої потужності. Роботи збирають фрукти без пошкоджень, і не залишають навіть малу їх частину на деревах. Всі дрони оснащені метровими механічними «кігтями» та «очима» зі штучним інтелектом. Вони володіють великою маневреністю – вміють рухатися в шести проекціях. Це дозволяє їм працювати з різною інфраструктурою садів – з тонкими і товстими деревами або, скажімо, з гратчастими системами.

Читайте: Як створити 85 000 робочих місць завдяки інвестиціям у теплиці

Фермери тепер зможуть вирощувати високі фруктові дерева, і за допомогою роботів збирати більш високі врожаї з одиниці площі. Адже, на відміну від людей, роботам не обмежений доступ на велику висоту. На думку розробників, так можна збільшити урожай на 10-20%.

Отримане в ході інвестиційного раунду фінансування буде використано для нових випробувань продукту, комерційного виробництва і запуску сервісів. Частину коштів спрямують на створення операційних баз в Ізраїлі, Європі та Північній Америці. Сервіс буде повністю доступний для аграріїв до кінця 2021 року.

Раніше Tevel зуміла двічі залучити гроші інвесторів – $10 млн у 2019 році і $1,4 млн – у 2017 році. Також компанія отримала грант на $2,5 млн від Ізраїльського управління інновацій (Israel Innovation Authority).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, чому варто вносити добрива разом із насінням

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також