Новини    26 жовтня 2022 19:06

В Австралії тестують інноваційний метод запилення за допомогою дронів (відео)

Як з’ясувалося, за ефективністю мінідрони перевершують джмелів

Запилення у теплицях по всьому світу зазвичай здійснюється за допомогою джмелів, проте їх використання заборонено в Австралії. Це означає, що процес запилення здійснюється вручну. За вирішення завдання роботизації штучного методу запилення взялася сінгапурська компанія Polybee, і зараз випробування проходять на дослідних ділянках університету Сіднея, повідомляють фахівці EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової. Цього року сінгапурські винахідники вже зазнавали такого методу запилення у теплицях Великої Британії. Як з’ясувалося, за ефективністю мінідрони перевершують джмелів, йдеться у матеріалі NTD.

“Ми досягли результатів на 50% вище в порівнянні з запиленням джмелями”, – говорить Сіддхарт Джадхав, засновник сінгапурської компанії Polybee.

Це дослідження фінансує австралійська компанія з інновацій у садівництві Hort Innovation.

Читайте також: Через зростання цін на добрива найбільше постраждають дрібні агровиробники — LNZ

“Запилення – це ключовий інструмент керування. Він має бути в руках фермерів. Дослідження має допомогти їм робити це ефективніше та раціональніше, а також скоротити виробничі витрати”, — пояснює Бретт Файфілд, генеральний директор Hort Innovation.

Поки ці дослідження не завершені, томати, суницю садову та інші культури у теплицях продовжують запилювати вручну. Під час випробувань як запилювачі також планують використовувати мух-журчалок та місцевих безжальних бджіл (меліпонів).

Нагадаємо, Україна є лідером у Європі за швидкістю впровадження дронів, адже безпілотники здатні ефективно конкурувати з наземною технікою і коштують вдесятеро менше.

AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони). Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон.

Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...