Новини / Технології     22 квітня 2020 08:57

Дрони відстежують хвороби рослин на полі: інноваційний стартап тестують у США та Ізраїлі

Стартап AgroScout дозволяє аграріям за допомогою дронів швидко оцінювати стан сільськогосподарських культур. На іноваційне рішення вже залучено близько 3 млн доларів, а головним інвестором виступила компанія Kibbutz Yiron, якій, зокрема, належать рослинницькі ферми.

AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони).

Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон. Обстеження 50 акрів (20,2 га) землі триває близько 20 хвилин. Дрон робить знімки рослин зі слідами захворювань і шкідників у високій якості, які фермер потім завантажує в хмарний сервіс AgroScout. Після чого програма аналізує знімки та надає фермеру дані з GPS-мітками.

«Використання нових технологій допомагає фермерам збільшити врожайність, зменшити захворюваність рослин і втрати продукції», — розповів голова економічного комітету Kibbutz Yiron Шалом Сімчон.

AgroScout вже запустила пілотний проект в Латинській Америці разом з PepsiCo та її постачальниками. Компанія також розпочала продаж свого ПЗ в США, Латинській Америці та Ізраїлі.

Джерело: finsmes.com.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також