Новини / Логістика     24 жовтня 2022 17:16

На кордоні з Польщею відкриють новий пункт пропуску автомобілів (фото)

Очікується, що новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити існуючі пункти та прискорити вантажну та пасажирську логістику

Завершуються роботи з облаштування ділянки дороги Нижанковичі – Дрогобич – Стрий, яка веде до нового пункту пропуску  “Нижанковичі – Мальховіце” на кордоні України та Польщі. Новий пункт пропуск передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонн, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Спершу тут буде дозволено перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом пункт пропуску буде діяти для інших транспортних засобів та для пішоходів.

Під час повномасштабного вторгнення одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства інфраструктури стала переорієнтація експортної  логістики на західні кордони. У першу чергу йдеться про розширення пропускних спроможностей існуючих пунктів пропуску та будівництво нових.

Уже до кінця року планують відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”. Цей проєкт був фактично замороженим із 2007 року. Згодом разом із польськими колегами планують відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів.

“Дякую нашим польським партнерам за спільну роботу. Ми усвідомлюємо, що розвиток пунктів пропуску на кордоні України та ЄС потрібен не тільки для української економіки, але й для економічної та продовольчої безпеки Європи”, – прокоментував Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

Очікується, що новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити існуючі пункти та прискорити вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні.

На сьогодні будівництво пункту пропуску фактично завершене, залишається тільки облаштування дорожньої та допоміжної інфраструктури.

Довідка. Проєкт “Відкритий кордон” започатковано цьогоріч в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на україно-польських міжурядових консультаціях. В межах нього уже оновлено та розширено пропускну спроможність пункту пропуску “Краківець – Корчова”, а також знайдено рішення для зменшення черг на пункті “Ягодин – Дорогуськ”.

Нагадаємо, за домовленістю з польською стороною з 9 вересня через пункт пропуску “Устилуг-Зосін” розпочали пропускати порожні вантажні транспортні засоби на виїзд з України.

Попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

На державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо – на польській ділянці, відмічається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках.

У межах Угоди про ЗВТ досягнуто історичної домовленості – про повну лібералізацію автомобільних перевезень. Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Швейцарська судноплавна компанія MSC має намір запустити в Україні експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” для українських вантажів у порту Південний.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії – Сольський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також