Новини / Логістика     08 вересня 2022 16:24

Аби зменшити черги на кордоні: Україна спільно з Польщею обговорюють нові пункти пропуску для вантажівок

Зараз планується додатково визначити один-два пункти пропуску на кордоні України та Польщі, що дозволить пропускати порожні вантажівки в обидва боки

Попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів як наразі вирішується питання великих черг вантажівок на польсько-українському кордоні.

Так, зараз планується додатково визначити один-два пункти пропуску на кордоні України та Польщі, що дозволить пропускати порожні вантажівки в обидва боки.

“Нам потрібно зробити певні речі: розподілити види товарів, які експортуються, здійснювати постійний, щоденний обмін інформацією з поляками для того, щоб вони могли вибудовувати свою роботу. Також важливо визначити один-два прикордонні переходи чи виділити на них окремі смуги, щоб можна було пропускати порожні вантажівки в обидва боки”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, через величезні затори на західному кордоні України, українські фермери додатково витрачають €80−90 на транспортування 1 тонни зерна.

Кількість вантажних автомобілів на українсько-польському кордоні постійно зростає через низьку пропускну здатність митниці з польської сторони.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також