Новини / Політика     26 березня 2022 12:57

Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії – Сольський

В Україні є запаси зерна, передбачені на експорт – у грошовому еквіваленті, це становить орієнтовно $7,5 млрд

Тому Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії. Про це заявив новий міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Питання, яке турбує всіх – посівна, а також не менш важливе завдання – налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі обсяги”, – сказав Сольський.

До того ж в Україні є запаси зерна, передбачені на експорт – у грошовому еквіваленті, це становить орієнтовно 7,5 млрд доларів. Якщо раніше Україна на місяць вивозила через порти 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, то зараз експорт може становити лише кілька тисяч тонн, які “їдуть” через західні кордони країни.

За його словами, кошти від експорту необхідні аграріям для оплати оренди, зарплати та посівної. “Тому це основна робота, яка ведеться міністерством, аграрним комітетом і на якій усі зосереджені”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, 23 березня Верховна рада України звільнила Романа Лещенка з посади міністра аграрної політики та продовольства. На його місце призначено Миколу Сольського. Раніше він обіймав посаду голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також