На державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо – на польській ділянці, відмічається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках. Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби.
Основними чинниками виникнення черг є:
- вимушене перенаправлення експортних потоків (зокрема, зернових культур) та імпорту паливо-мастильних матеріалів з морських портів;
- гостра потреба ввезення в Україну гуманітарної групи товарів;
- міграційні процеси в умовах воєнного стану.
Завдяки зусиллям Держприкордонслужби, Держмитслужби, обласних військових адміністрацій та інших задіяних у цьому процесі органів (у тому числі суміжних країн) вдалося забезпечити здійснення пропускних операцій у показниках, що значно перевищують проєктні для кожного з пунктів пропуску.
Водночас слід констатувати, що можливості з подальшої інтенсифікації пропускних операцій в межах існуючої прикордонної інфраструктури вичерпані, що об’єктивно вимагає пошуку нових неординарних рішень.
Відтак у ході двосторонніх зустрічей між представниками митних служб, Міністерств інфраструктури і транспорту України та Республіки Польща було погоджено, що рух транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн повинен скеровуватись на менші пункти пропуску, тобто “Устилуг-Зосин”, “Грушів-Будомеж”, “Смільниця-Кросценко”, “Угринів-Долгобичув”.
Сторони домовилися, що пілотний проєкт по зміні в організації руху транспорту триватиме у період з 1 вересня по 30 листопада 2022 року на всіх пунктах пропуску українсько-польського кордону і полягатиме в обмеженні руху транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн у пунктах пропуску:
– “Рава-Руська – Хребенне”;
– “Краківець – Корчова”;
– “Шегині — Медика”;
– “Ягодин – Дорогуск”.
За результатами пілотного проєкту буде прийняте рішення щодо необхідності впровадження такого порядку організації руху транспортних засобів на українсько-польському кордоні на постійній основі.
Пілотний проєкт, націлений на мінімізацію черг із транспортних засобів, передбачає тимчасову зміну категорій пунктів пропуску українсько-польської ділянки кордону (4 пункти пропуску — до 7,5 т і 4 пункти пропуску — понад 7,5 т).
Нагадаємо, у межах Угоди про ЗВТ досягнуто історичну домовленість – про повну лібералізацію автомобільних перевезень. Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Швейцарська судноплавна компанія MSC має намір запустити в Україні експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” для українських вантажів у порту Південний.
Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії – Сольський.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!